בחירה של פורץ מנעולים מומחה לדלתות – כך תעשו את זה נכון

בחירה של פורץ מנעולים מומחה לדלתות – כך תעשו את זה נכון

נתקעתם מחוץ לבית? המפתח נשבר במנעול? המנעול תקוע ואי אפשר לנעול או לפתוח? כנראה שאתם צריכים פורץ מנעולים. לפני שאתם מזמינים את פורץ המנעולים הראשון שאתם רואים באינטרנט, יש כמה נקודות שחשוב לדעת. סיכמנו עבורכם את כל הדברים שצריך לדעת בשביל לבחור פורץ מנעולים בצורה הנכונה והמשתלמת ביותר.

מתי להזמין פורץ מנעולים?

לפני שאתם נכנסים לפאניקה ומזמינים מנעולן ופורץ מנעולים, כדאי לנסות ולבדוק בעצמכם מאיפה נובעת הבעיה. למנעולנים ופורצי מנעולים שונים יש התמחויות שונות בסוגי פריצות שונות, כך שיש הבדל בין אם נתקעתם מחוץ לרכב או מחוץ לבית. כמו כן, זיהוי נכון של התקלה יעזור לכם להסביר לפורץ המנעולים איפה הבעיה, כך שתוכלו גם לקבל הצעת מחיר מדויקת יותר, וגם המנעולן ידע מראש כיצד צריך לפעול. 

פורץ מנעולים או מנעולן?

כיום נהוג לכנות גם פורצי מנעולים וגם מנעולנים באותו שם. בגדול, גם מנעולן וגם פורצי מנעולים מוסמכים לפרוץ מנעולים מסוגים שונים, אך מנעולנים בדרך כלל מוכשרים גם בהתקנה של מנעולים ומערכות נעילה שונות, וכן בהתקנה של דלתות ושכפול מפתחות. 

תחום ההתמחות של פורץ המנעולים

רצוי לבחור מנעולן עם תחום התמחות המתאים למנעול אותו אתם צריכים לפרוץ. אף על פי שכיום הרבה מפורצי המנעולים והמנעולנים מוסמכים לפרוץ את רוב סוגי המנעולים השונים, לא נרצה להגיע למצב שהמנעולן מגיע ואין לו את הידע או את הכלים הדרושים על מנת לעשות את העבודה. 

עניין זה הופך לקריטי יותר כשמדובר במערכות נעילה מתקדמות וחדשניות יותר הכוללות מערכות זיהוי וטכנולוגיות מיגון. 

בדקו המלצות ורמת אמינות

לפני שאתם מתקשרים להזמין פורץ מנעולים, בדקו האם יש עליו המלצות. דעות של אנשים אחרים הן בדרך כלל כלי מעולה לבדיקת האמינות של המנעולן, שמתוקף תפקידו צריך למעשה לפרוץ אליכם הביתה. 

חשוב לשים לב שלפורץ המנעולים יש תעודת מורשה ואת הרישיונות הנדרשים על מנת לעסוק בפריצת מנעולים. במדינת ישראל, מנעולנים ופורצי מנעולים צריכים לקבל אישור ממשטרת ישראל בשביל לעבוד, כיוון שעבודתם מקנה להם גישה לבתים רבים ואחריות גדולה. 

כשאתם מדברים עם המנעולן בעת ההזמנה, השתדלו לבחור אדם שנשמע אמין ונעים הליכות. רמת המקצועיות והאמינות של איש מקצוע נמדדת גם ביכולתו להתמודד ולדון עם לקוחות.

בררו מחירים ושיטות תשלום

לאחר שמצאתם פורץ מנעולים מתאים, כדאי לבדוק את המחיר המבוקש בטרם ההזמנה, והאם שיטת התשלום מתאימה לכם. לא תרצו להגיע למצב בו המנעולן ביצע את עבודתו, אך הוא מקבל רק מזומן ולכם יש רק אשראי. תנסו לברר מראש האם המחיר המוצע לכם הוא סביר והאם תוכלו לעמוד בו. בקיצור, על מנת למנוע וויכוחים מיותרים ולא נעימים, בררו את עניין התשלום לפני ההזמנה הסופית.